Jak zaprosić amerykańskiego stypendystę Fulbrighta na rok akademicki 2010-11?

Prosimy zainteresowane zaproszeniem amerykańskiego wykładowcy na UKW instytuty o szczegółowe określenie swych potrzeb np. specjalizacji i kwalifikacji stypendysty Fulbrighta, roli jaką miałby pełnić w instytucie, typu i charakteru zajęć, możliwości prowadzenia badań naukowych, itp.

Klasa akademicka w II LO

1 września 2008 w Liceum Ogólnokształcącym nr 2 uruchomiona została we współpracy z Instytutem Filologii Polskiej UKW klasa innowacyjna o profilu akademickim. Blisko 30 uczniów rozpoczęło zajęcia z języka polskiego według programu napisanego przez nauczyciela tejże szkoły i metodyka, mgr Annę Nakielską-Kowalską oraz adiunkta IFP, dra Mirosława Gołuńskiego.

Zostań twarzą Uniwersytetu Kazimierza Wielkiego

Drodzy studenci!

Jesteście fotogeniczni? Chcecie, aby Wasza  twarz reklamowała Uniwersytet Kazimierza Wielkiego? Zgłoście się na casting „Twarz Uniwersytetu Kazimierza Wielkiego”! Czekamy na zgłoszenia Studentek i Studentów. Masz sympatycznego chłopaka, kolegę z roku? Namów go do udziału w zabawie.

Stypendia konferencyjne!

Fundacja na rzecz Nauki Polskiej we współpracy z Towarzystwem Naukowym Warszawskim oferuje dofinansowanie uczestnictwa polskich uczonych w kongresach, sympozjach i konferencjach naukowych w Polsce lub za granicą.

XIII Polish-Slovak Scientific Conference, 3-5 września 2008

W dniach 3-5 września w Ciechocinku odbędzie się Międzynarodowa Konferencja Naukowa XIII Polish-Slovak Scientific Conference „Modeling and Simulations in Machine Design”. Honorowy patronat nad konferencją objął JM prof. dra hab. inż. Józef  Kubik. Uczestniczyć w niej będą pracownicy naszego Uniwersytetu oraz goście z kraju i zagranicy, eksperci.

XXII Letnia Szkoła Młodych Pedagogów

Kolejne, już dwudzieste drugie spotkanie w ramach Letniej Szkoły Młodych Pedagogów, odbędzie się w dniach 15 - 20 września 2008 roku w Tleniu, w Borach Tucholskich w ośrodku Perła (więcej informacji: www.perla.org.pl). Patronat naukowy i organizacyjny nad tym przedsięwzięciem sprawuje Komitet Nauk Pedagogicznych Polskiej Akademii Nauk. Kierownikiem naukowym Szkoły jest (po raz 15-ty) prof. zw. dr hab. Maria Dudzikowa, zaś gospodarzem Wydział Pedagogiki i Psychologii Uniwersytetu Kazimierza Wielkiego w Bydgoszczy, reprezentowany przez jego Dziekana prof. dr hab. Ryszarda Gerlach.

Przedłużenie terminu rejestracji na studia

Uniwersytet Kazimierza Wielkiego w Bydgoszczy przedłuża do 16 września termin rejestracji na studia.