Nowe publikacje pracowników Instytutu Biologii Środowiska

W ostatnim czasie ukazały się dwie ciekawe książki pracowników Instytutu Biologii Środowiska. Zostały wydane nakładem Oficyny Wydawniczej Branta. Poniżej przedstawiamy krótkie informacje o nich, zachęcając jednocześnie do ich lektury.

Ogłoszono nowe konkursy w ramach PO Infrastruktura i Środowisko

Biuro Funduszy Europejskich i Współpracy z Regionem informuje, że Centrum Koordynacji Projektów Środowiskowych, instytucja wdrażająca dla Priorytetu V Ochrona przyrody i kształtowanie postaw ekologicznych Programu Operacyjnego Infrastruktura i Środowisko (PO IiŚ) na lata 2007-2013 ogłosiło nabór wniosków do konkursów o dofinansowanie projektów w ramach działań: 5.1, 5.2, 5.4.

Skorzystaj z rabatu na książki w Wydawnictwie UKW

Okazja! W Wydawnictwie UKW można nabyć książki po obniżonej cenie! Obniżka cen będzie aktualna do 15 października 2008. Zapraszamy na stronę Wydawnictwa:

Co mówią studenci o swoich kierunkach studiów? (Część 4)

W maju rozpoczęła się rekrutacja na studia w naszej uczelni! Jeśli jeszcze nie wybrałeś kierunku kształcenia, przeczytaj, co mówią studenci i absolwenci UKW.

Zjazd Delegatów Towarzystwa Literackiego im. Adama Mickiewicza w Bydgoszczy

W dniach 6-8 czerwca odbył się w Bydgoszczy Zjazd Delegatów Towarzystwa Literackiego im. Adama Mickiewicza. Jego organizatorem był Zarząd Bydgoskiego Oddziału TLiAM, w którego skład wchodzą pracownicy naukowi Naszego Uniwersytetu (przewodnicząca – dr hab. Lidia Wiśniewska, prof. UKW, kierownik Zakładu Komparatystyki i Literatury Powszechnej IFP).

25-27 czerwca VIII International Conference Mycotoxins and moulds

W dniach 25 - 27 czerwca 2008 r. w Auli Laboratorium Badawczego Mikotoksyn odbyła się VIII Międzynarodowa Konferencja Mikotoksyny i Grzyby Pleśniowe.

Stypendia POLITYKI dla młodych naukowców "Zostańcie z nami", zgłoszenia tylko do 30 czerwca!

Fundacja Tygodnika Polityka i partnerzy po raz ósmy fundują stypendia młodym naukowcom w akcji ZOSTAŃCIE Z NAMI.
Zapraszamy młodych naukowców – twórcze osobowości, zapalonych dydaktyków, osoby wierne swym naukowym pasjom. Do 30 czerwca czekamy jeszcze na zgłoszenia młodych, zdolnych naukowców do VIII edycji programu pod hasłem "Zostańcie z nami!".

V Ogólnopolskie Zawody Sprawnościowo - Obronne Młodzieży Akademickiej ,,Military Żak 2008"

Informuję społeczność akademicką Uniwersytetu Kazimierza Wielkiego, że na zaproszenie Departamentu Wychowania i Promocji Obronności MON reprezentacja naszej Uczelni uczestniczyła w dniach 8-10 maja 2008 r. w V Ogólnopolskich Zawodach Sprawnościowo-Obronnych Młodzieży Akademickiej ,,Military Żak 2008", zorganizowanych przez Wojskową Akademię Techniczną w Warszawie, pod honorowym patronatem Ministra Obrony Narodowej oraz Ministra Nauki i Szkolnictwa Wyższego.