Działalność specjalnych sądów karnych w Polsce - wykład

Zapraszamy na kolejny wykład z cyklu Bydgoskie Kolokwium Wiedzy o Ziemi. Tym razem tematem wykładu będzie: "Działalność specjalnych sądów karnych w Polsce". Wykład wygłosi prof. dr hab. Zdzisław Biegański.

I Ogólnopolska wystawa współczesnych autografów AutografEXPO 2008

5. czerwca 2008 r. o godzinie 18.00 w Muzeum Dyplomacji i Uchodźstwa Polskiego UKW (ul. Berwińskiego) odbyły się dwa niezwykłe wydarzenia. Otwarta została wystawa Autografexpo 2008, którą oglądać będzie można od 05.06 do 30.09 2008 roku. Podpisano także dokument, zatytułowany „Akt Jedności”, z okazji X. rocznicy utworzenia Województwa Kujawsko-Pomorskiego. W spotkaniu uczestniczyli: Rafał Bruski - wojewoda kujawsko-pomorski, Piotr Całbecki - marszałek województwa, Konstanty Dombrowicz - prezydent Bydgoszczy oraz ambasador Ukrainy Oleksander Motsyk i Jerzy Kulej.

Nagroda dla Instytutu Fizyki na IWIS '08

Podczas Międzynarodowej Wystawy Wynalazków IWIS 2008 wyróżniono mg inż. K. Paprockiego z Instytutu Fizyki. International Warsaw Invention Show ’08 odbył się w Pałacu Kultury i Nauki w Warszawie w dniach 4-5 czerwca 2008.

Studenckie Koło Naukowe Literaturoznawców UKW zaprasza na studencką konferencję naukową

Studenckie Koło Naukowe Literaturoznawców UKW w Bydgoszczy zaprasza na studencką konferencję naukową:

PAIDEIA I WSPÓŁCZESNOŚĆ - spotkanie z dr Józefem Oleksym, już 9 czerwca!

Katedra Filozofii Edukacji i Pedagogiki Kultury UKW zaprasza na osiemnastą odsłonę cyklu otwartych sympozjów naukowych Uniwersytetu Kazimierza Wielkiego w Bydgoszczy na Wydziale Pedagogiki i Psychologii pt. PAIDEIA I WSPÓŁCZESNOŚĆ. Debaty humanistyczne. Spotkanie odbędzie się w dniu 9 czerwca 2008 roku o godz. 12.30, w Auli Nova, ul. Chodkiewicza 30.

Przyznano miejsca w akademikach

Na posiedzeniu w dniu 3 czerwca 2008, dokonano podziału miejsc w akademiku na rok akademicki 2008/2009. Stosowne informacje są umieszczone w obu akademikach. Ponadto wszelkich informacji i wyjaśnień udziela Dział Spraw Studenckich. Osoby, które nie otrzymały miejsca od października 2008 r. otrzymają je w styczniu 2009 r. w akademiku uruchomionym po remoncie. Dział Spraw Studenckich zwraca się z prośbą, żeby w grudniu osoby te potwierdziły wolę zamieszkania w akademiku.

Zapraszamy 7 czerwca na finał III Bydgoskiej Parafiady Regionalnej

Parafialny Klub Sportowy „Leśny” wraz z Katedrą Kultury Fizycznej oraz KU AZS Uniwersytetu Kazimierza Wielkiego zapraszają na III Bydgoską Parafiadę Regionalną, która odbędzie się w dniach od 4-7 czerwca br.,  na boiskach sportowych Uniwersytetu Kazimierza Wielkiego, Zespołu Szkół nr 9 oraz na boiskach piłkarskich Leśnego Parku Kultury i Wypoczynku.
Główna impreza III Bydgoskiej Parafiady Regionalnej odbędzie się 7 czerwca w godz. 9.00 – 15.00 na terenach sportowych UKW przy ul. Chodkiewicza 30.W organizacji i przeprowadzeniu tej części Parafiady biorą udział pracownicy i studenci Katedry Kultury Fizycznej UKW.

Ramowy program Regionalnego Kongresu Ochrony Przyrody w dniu 11.06.2008r.

„Stan obecny i perspektywy rozwoju ochrony przyrody w województwie kujawsko-pomorskim” organizowany przez Instytut Geografii Uniwersytetu Kazimierza Wielkiego w Bydgoszczy. Odbędzie się w dniu 11.06.2008r. od godz. 10.00 w Chmielnikach k. Bydgoszczy Ośrodek Sportu i Rekreacji, Chmielniki 12.