Odsłaniamy rzeźbę „Jesień"

W czwartek 15 maja w Ogrodzie Botanicznym przy ulicy Niemcewicza stanęła rzeźba "Jesień".

Dziekani UKW wybrani!

12 maja kolegium elektorów UKW wybrało czterech dziekanów na kadencję 2008 – 2012.

Prorektorzy UKW wybrani

8 maja kolegium elektorów UKW wybrało trzech prorektorów na kadencję 2008 – 2012.

Stypendia Marszałka Województwa Kujawsko-Pomorskiego na semestr letni 2007/2008

Dział Spraw Studenckich informuje, że na stronie internetowej Urzędu
Marszałkowskiego  zamieszczono listę studentów, którzy otrzymali
stypendium Marszałka Województwa Kujawsko-Pomorskiego na semestr letni
2007/2008.

UKW do góry!

W dorocznym prestiżowym rankingu szkół wyższych, przygotowywanym wspólnie przez redakcje „Rzeczpospolitej” oraz „Perspektyw”, nasz uniwersytet znów awansował.

PAIDEIA I WSPÓŁCZESNOŚĆ - odsłona siedemnasta

Zapraszamy na s i e d e m n a s t ą  odsłonę cyklu otwartych sympozjów naukowych
Uniwersytetu Kazimierza Wielkiego w Bydgoszczy na Wydziale Pedagogiki i Psychologii
(ul. Chodkiewicza 30 w Auli Atrium – nr 17)

pt. PAIDEIA I WSPÓŁCZESNOŚĆ
Debaty humanistyczne

KULTURALIA 2008 startują już 5 maja!

W poniedziałek 5 maja rozpoczęły się KULTURALIA czyli Europejski Festiwal Kultury Studenckiej. Cała impreza potrwa do 11 maja. W programie mnóstwo atrakcji. Nie zabraknie tradycyjnych koncertów, w tym Mega Gwiazd, jak: IRA, PAN MALEŃCZUK, DŻEM, HEY, Lady Pank, Kobranocka,  Ray Wilson, dr Alban oraz wielu innych. Każdy znajdzie coś dla siebie…wszystkie rodzaje i style muzyczne będą reprezentowane. Poza tym będzie mnóstwo imprez artystycznych, sportowych, kabaretowych i innych.

Przyszłość rynku mediów elektronicznych w Polsce - spotkanie z dr L. Jaworskim, 7 maja 2008 w IFP

7 maja 2008 zaczyna się konferencja poświęcona mediom „Etyka w mediach w dobie globalizacji, wyzwania i zagrożenia” w Operze Nova. Dodatkowo będzie również okazja do spotkania z dr Lechem Jaworskim na UKW. Będzie on mówił o „Przyszłości rynku mediów elektronicznych w Polsce”.
Zapraszamy na spotkanie: 7 maja 2008 o g. 13.00-14.30 do Instytutu Filologii Polskiej, przy ul. Jagiellońskiej 11 do s. 15, im. T. Nowakowskiego.

Remont Domu Studenckiego nr 2

Kolejna inwestycja na naszym Uniwersytecie. Wkrótce rozpocznie się remont DS 2 przy ul. Łużyckiej 21. W związku z tym, prosimy mieszkańców o wcześniejsze (w miarę możliwości) opuszczanie akademików.