Zmiany w kalendarzy wyborczym, ważne!

Zaszły zmiany w kalendarzy wyborczym. W załączniki szczegółowe informacje.

JĘZYK – BIZNES – MEDIA - konferencja

Komisja Językoznawcza Bydgoskiego Towarzystwa Naukowego we współpracy z Instytutem Filologii Polskiej, Instytutem Neofilologii i Lingwistyki Stosowanej oraz Katedrą Filologii Germańskiej Uniwersytetu Kazimierza Wielkiego w Bydgoszczy serdecznie zaprasza do wzięcia udziału w II Ogólnopolskiej Konferencji Naukowej nt.

Mamy Akademickiego Mistrza Polski w biegach przełajowych!

W dniu 12.04.2008 w Parku Kultury i Wypoczynku w Chorzowie rozegrano Akademickie Mistrzostwa Polski  w biegach przełajowych we wszystkich typach uczelni.

• Mężczyźni – 5 km
  • Kobiety –  2,5 km

W grupie mężczyzn Akademickim Mistrzem Polski został Błażej Brzeziński z Uniwersytetu Kazimierza Wielkiego w Bydgoszczy zdecydowanie wyprzedzając rywali. Trenerem Błażeja jest p. Grzegorz Stafanko.

Współpraca UKW z Zachodnioczeskim Uniwersytetem w Pilznie

W dniach 13 –14 kwietnia na UKW przebywała delegacja z zaprzyjaźnionej uczelni w Czechach. 14 kwietnia w gabinecie Rektora podpisana została umowa o współpracy naukowo -dydaktycznej z Zachodnioczeskim Uniwersytetem w Pilznie reprezentowanym przez Rektora Josefa Průša oraz Dziekana Wydziału Pedagogicznego Janę Coufalovą.

"Niewydolność serca epidemią XXI w."

Bydgoskie Towarzystwo Naukowe zaprasza na wykład w ramach Bydgoskiego Kolokwium Wiedzy o Ziemi.

„Kultura i literatura w dobie Internetu”

Katedra Badań nad Kulturą Rosji uprzejmie zaprasza na naukowo-popularną konferencję studencką nt. „Kultura i literatura w dobie Internetu”, która odbędzie się dnia 21 kwietnia (poniedziałek) 2008 r. o godz. 10:00 w Instytucie Neofilologii i Lingwistyki Stosowanej UKW (sala nr 109) przy ul. Grabowej 2 w Bydgoszczy.

Kapitał społeczny a NIERÓWNOŚCI - kumulacja i redystrybucja

Katedra Pedagogiki Społecznej UKW zaprasza do udziału w konferencji, która odbędzie się 9 –10 czerwca 2008 roku w Bydgoszczy.

Prof. dr hab. inż. Jan Grajewski oraz dr Madalena Twarużek otrzymali Nagrodę Naukową Prezydenta Miasta

Prezydent Miasta Bydgoszczy, Konstanty Dombrowicz przyznał Nagrodę Naukową dla zespołu naukowego Wydziału Nauk Przyrodniczych Uniwersytetu Kazimierza Wielkiego w składzie:

• prof. dr hab. inż. Jan Grajewski (kierownik zespołu)
  • dr Magdalena Twarużek