Program Operacyjny Innowacyjna Gospodarka 2007-2013

FUNDACJA NA RZECZ NAUKI POLSKIEJ ogłosiła nabór wniosków w ramach działania 1.2 „Wzmocnienie potencjału kadrowego nauki” Programu Operacyjnego Innowacyjna Gospodarka 2007-2013 w programach:

Spotkanie z ks. Tadeuszem Isakowiczem-Zaleskim

Zapraszamy na Dni Nauki 2008! W dniu 16 kwietnia 2008 odbędzie się spotkanie z ks. Tadeuszem Isakowiczem-Zaleskim.

Szkolenia i staże w ramach programu Tempus

Tempus jest programem Unii Europejskiej wspierającym modernizację systemów szkolnictwa wyższego w krajach partnerskich w regionie Bałkanów zachodnich, we wschodniej Europie, środkowej Azji, północnej Afryce i na Bliskim Wschodzie. Przyczynia się do stworzenia obszaru współpracy w dziedzinie szkolnictwa wyższego pomiędzy Unią Europejska a państwami partnerskim sąsiadującymi z nią.

Śpiewanie jako forma aktywności muzycznej - rozpoczynamy cykl konferencji metodycznych

Zakład Edukacji Muzycznej Szkolnej Instytutu Edukacji Muzycznej Uniwersytetu Kazimierza Wielkiego uprzejmie informuje, iż rozpoczyna cykl konferencji metodycznych dotyczący form aktywności muzycznej uczniów. W dniu 15 kwietnia 2008 roku (wtorek) odbędzie się pierwsza konferencja na temat:

VIII Interdyscyplinarne Forum Naukowe dla młodzieży

31.03.2008 po raz ósmy w Bydgoszczy odbyło się Interdyscyplinarne Forum Naukowe dla młodzieży bydgoskich szkół ponadgimnazjalnych organizowane przez V Liceum Ogólnokształcące oraz Kujawsko-Pomorskie Centrum Edukacji Ekologicznej w Myślęcinku. Tym razem Forum odbyło się w murach i pod patronatem Uniwersytetu Kazimierza Wielkiego, w Katedrze Biologii Eksperymentalnej Wydziału Nauk Przyrodniczych. Celem Forum jest integracja młodzieży ze środowiskiem naukowym regionu, prezentacja nowych kierunków badań w zakresie nauk biologicznych, medycznych i ochrony środowiska, oraz ich wpływu na zdrowie człowieka, a także inspiracja młodzieży do samodzielnych poszukiwań wiedzy z zakresu nauk przyrodniczych.

Witamy na nowej stronie Uniwersytetu Kazimierza Wielkiego!

Witamy na nowej stronie Uniwersytetu Kazimierza Wielkiego. Od dzisiaj wszystkie informacje dotyczące życia Uczelni będą umieszczane tylko na tej stronie. Stara strona będzie dostępna do końca sierpnia 2008 roku pod adresem: www.starastrona.ukw.edu.pl.

Jednocześnie zachęcamy do korzystania z nowej strony, na której znajdą Państwo nie tylko najnowsze informacje z życia Uczelni, ale także z Bydgoszczy. Wszelkie uwagi dotyczące treści zawartych w serwisie prosimy kierować na adres: redaktor@ukw.edu.pl, natomiast sprawy związane z zagadnieniami technicznymi oraz z zasadami zarządzania nowym serwisem prosimy wysyłać na adres: webmaster@ukw.edu.pl.

Mamy nadzieję, że nowa formuła strony oraz jej funkcjonalność spotka się z Państwa akceptacją. Czekamy na uwagi dotyczące serwisu internetowego UKW oraz liczymy na zaangażowanie się Państwa w uatrakcyjnianie serwisu informacjami dotyczącymi szeroko pojętej działalności Uniwersytetu.

Zapisz się na wymarzony wykład!

Jesteś studentem pierwszego roku i chcesz zapisać się na wykłady fakultatywne? Wejdź na stronę www.fakultety.ukw.edu.pl, zarejestruj się w systemie i wybierz najlepsze dla Ciebie wykłady. Nie zwlekaj! Tu obowiązuje zasada: Kto pierwszy, ten lepszy. Nie czekaj i zapisz się już dzisiaj.

Złóż wniosek o przyznanie miejsca w DOMU STUDENTA

UWAGA STUDENCI !!!

Formularze podań o przyznanie miejsca w DOMU STUDENTA należy pobierać z internetu www.ukw.edu.pl/studenci i składać w Dziale Spraw Studenckich przy ul. Łużyckiej 24 , pokój nr 1 i 2.

W maju rozpoczynamy rekrutację na studia! Co mówią studenci o swoich kierunkach? (Część 1)

W maju rozpoczynamy rekrutację na studia! Jeśli jeszcze nie wybrałeś kierunku kształcenia, przeczytaj, co mówią studenci i absolwenci UKW.

Konkurs dla młodych poetów - czasopismo Atheneum zaprasza

Po raz drugi redaktorzy Atheneum i twórca działu W CIENIU PIÓRA – Bateryjka zachęcają studentów do wzięcia udziału w konkursie poetyckim!

Zgłoś się na PESTKĘ!

PESTKA 2008, czyli Przegląd Eksperymentalnych Studenckich Tworów Karkołomnie Artystycznych.