Stypendia i programy Fulbrighta

Polsko-Amerykańska Komisja Fulbrighta ma na celu wymianę naukową i kulturalną pomiędzy USA a Polską. Co roku realizuje szereg programów, które wspierają badania naukowe, szkolenia oraz inne przedsięwzięcia z dziedziny nauki, szkolnictwa wyższego, oświaty, kultury i sztuki.

Wizyta studyjna - coś dla specjalistów

Narodowa Agencja Programu „Uczenie się przez całe życie” zaprasza do udziału w wizytach studyjnych w okresie od 1 września 2008 do 30 czerwca 2009 r.

Jak zdobyć środki na wspieranie rozwoju wykorzystania odnawialnych zasobów energii?

Jak skutecznie sięgać po środki finansowe z Brukseli na wspieranie rozwoju wykorzystania odnawialnych zasobów energii i poszanowania energii? ", który odbędzie się 4 kwietnia 2008 (piątek) w godzinach 11:00 – 16:30 w Polskiej Filharmonii Bałtyckiej im. F. Chopina w Gdańsku (ul. Ołowianka 1, Gdańsk).

Dofinansowanie z EFS wspierające przedsiębiorczość

Urząd Marszałkowski Województwa Kujawsko-Pomorskiego ogłosił konkurs na składanie wniosków o dofinansowanie z Europejskiego Funduszu Społecznego projektów w ramach Priorytetu VIII, Działanie 8.2, Poddziałanie 8.2.1, Programu Operacyjnego Kapitał Ludzki.

Językowe i kulturowe dziedzictwo Wielkiego Księstwa Litewskiego – zapraszamy do udziału w konferencji!

Wzajemne oddziaływanie języków i kultur na przykładzie tekstów folkloru WKL, odzwierciedlenie relacji kultury szlacheckiej i chłopskiej w języku WKL, języki sfery sacrum i profanum -  to tylko niektóre z rozważań, wpisujących się w tematykę międzynarodowego sympozjum naukowego z udziałem badaczy litewskich, białoruskich i polskich pt. JĘZYKOWE I KULTUROWE DZIEDZICTWO WIELKIEGO KSIĘSTWA LITEWSKIEGO Millenium Litwy 1009 ―2009. Patronat Honorowy nad konferencją objął JM prof. dr hab. inż. Józef Kubik - Rektor UKW.

Rusz się z miejsca! Broń praw człowieka

Rusza rekrutacja do interdyscyplinarnych programów nt. praw człowieka i mniejszości, które oferują długofalowe możliwości rozwoju młodym liderom/aktywistom. Programy odbywać się będą w okresie 2 czerwca - 3 lipca 2011 w Warszawie i Berlinie. Udział w obu programach jest bezpłatny. Termin składania aplikacji upływa 6 marca.

Ruszyła druga edycja Progress Accounting Competition! Zarejestruj się i weź w nim udział!

Zapraszamy do udziału w ogólnopolskim konkursie z rachunkowości.