Deklaracja dostępności
Wstęp
Uniwersytet Kazimierza Wielkiego w Bydgoszczy zobowiązuje się zapewnić dostępność swojej strony internetowej zgodnie z przepisami ustawy z dnia 4 kwietnia 2019 r. o dostępności cyfrowej stron internetowych i aplikacji mobilnych podmiotów publicznych.
Deklaracja dostępności dotyczy strony www.ukw.edu.pl.
Data publikacji strony internetowej:
Status zgodności z ustawą o dostępności cyfrowej
Strona internetowa jest częściowo zgodna z ustawą z dnia 4 kwietnia 2019 r. o dostępności cyfrowej stron internetowych i aplikacji mobilnych podmiotów publicznych z powodu niezgodności lub wyłączeń wymienionych poniżej:
- Brak atrybutu ALT dla niektórych treści nietekstowych.
- Niektóre elementy strony nie są zgodne z wytycznymi dot. kontrastu dla treści niebędących tekstem.
- Udostępniane materiały filmowe nie posiadają audiodeskrypcji.
- Sporadycznie do przekazywania informacji wykorzystuje się tekst w postaci grafiki.
Oświadczenie sporządzono dnia: 2024-09-04.
Pierwsza publikacja deklaracji: 2021-03-29
Deklarację sporządzono na podstawie samooceny przeprowadzonej przez podmiot publiczny.
Skróty klawiaturowe
Na stronie internetowej ukw.edu.pl można używać standardowych skrótów klawiaturowych przeglądarki. Na stronie nie zastosowano specjalnych skrótów klawiaturowych.
Informacje zwrotne i dane kontaktowe
W przypadku problemów z dostępnością strony internetowej prosimy o kontakt. Osobą kontaktową jest Sebastian Nowak, sebastian.nowak@ukw.edu.pl. Kontaktować można się także, dzwoniąc na numer telefonu 52 34 19 177. Tą samą drogą można składać wnioski o udostępnienie informacji niedostępnej oraz składać skargi na brak zapewnienia dostępności.
Procedura wnioskowo-skargowa
- Każdy ma prawo wystąpić do UKW z żądaniem zapewnienia dostępności cyfrowej wskazanej strony internetowej, aplikacji mobilnej lub elementu strony internetowej lub aplikacji mobilnej oraz elementów niedostępnych cyfrowo albo o jego udostępnienie za pomocą alternatywnego sposobu dostępu na przykład przez odczytanie niedostępnego cyfrowo dokumentu, opisanie zawartości filmu bez audiodeskrypcji itp.
- Żądanie o którym mowa w ust. 1 zawiera:
- dane kontaktowe osoby występującej z żądaniem;
- wskazanie strony internetowej, aplikacji mobilnej lub elementu strony internetowej, lub aplikacji mobilnej UKW, które mają być dostępne cyfrowo;
- wskazanie sposobu kontaktu z osobą występującą z żądaniem;
- wskazanie alternatywnego sposobu dostępu, jeżeli dotyczy.
- Zapewnienie dostępności cyfrowej strony internetowej, aplikacji mobilnej lub elementu strony internetowej, lub aplikacji mobilnej UKW następuje bez zbędnej zwłoki, jednak nie później niż w terminie 7 dni od dnia wystąpienia z żądaniem.
- Jeżeli dotrzymanie terminu, o którym mowa w ust. 3, nie jest możliwe, podmiot publiczny niezwłocznie informuje o tym wnoszącego żądanie, kiedy realizacja żądania będzie możliwa, przy czym termin ten nie może być dłuższy niż 2 miesiące od dnia wystąpienia z żądaniem.
- Jeżeli zapewnienie dostępności cyfrowej strony internetowej, aplikacji mobilnej lub elementu strony internetowej, lub aplikacji mobilnej UKW nie może nastąpić w terminie, o którym mowa w ust. 4, UKW niezwłocznie powiadamia osobę występującą z żądaniem o przyczynach opóźnienia oraz terminie, w którym zapewni dostępność cyfrową wskazanej strony internetowej, aplikacji mobilnej lub elementu strony internetowej, lub aplikacji mobilnej, jednak nie dłuższym niż dwa miesiące od dnia wystąpienia z żądaniem.
- UKW odmawia zapewnienia dostępności cyfrowej elementu strony internetowej lub aplikacji mobilnej, jeżeli wiązałoby się to z ryzykiem naruszenia integralności lub wiarygodności przekazywanych informacji.
- W przypadku gdy Uczelnia nie jest w stanie zapewnić dostępności cyfrowej elementu strony internetowej lub aplikacji mobilnej zgodnie z żądaniem, niezwłocznie powiadamia ona osobę występującą z żądaniem o przyczynach braku możliwości zapewnienia dostępności cyfrowej wskazanego elementu i wskazuje alternatywny sposób dostępu do tego elementu.
- W przypadku odmowy zapewnienia dostępności cyfrowej strony internetowej, aplikacji mobilnej lub wskazanego elementu strony internetowej, lub aplikacji mobilnej UKW, wskazanych w żądaniu albo w przypadku odmowy skorzystania z alternatywnego sposobu dostępu przez osobę występującą z żądaniem, zgodnie z ust. 7, osoba ta ma prawo do złożenia skargi w sprawie zapewnienia dostępności cyfrowej strony internetowej, aplikacji mobilnej lub elementu strony internetowej, lub aplikacji mobilnej. Po wyczerpaniu wskazanej wyżej procedury można także złożyć wniosek do Rzecznika Praw Obywatelskich.
- Do skarg rozpatrywanych w postępowaniach w sprawie zapewnienia dostępności cyfrowej strony internetowej, aplikacji mobilnej lub elementu strony internetowej, lub aplikacji mobilnej stosuje się przepisy działu VIII ustawy z dnia 14 czerwca 1960 r. - Kodeks postępowania administracyjnego (Dz.U. z 2018 r. poz. 2096 oraz z 2019 r. poz. 60 i 730).
Dostępność architektoniczna
Wykaz budynków UKW wraz z opisem ich dostępności architektonicznej.
- Berwińskiego 4 (PDF)
- Chodkiewicza 30 - budynek E (PDF)
- Chodkiewicza 30 - budynek F (PDF)
- Chodkiewicza 30 - budynek G (PDF)
- Chodkiewicza 30 - budynek Główny (PDF)
- Jagiellońska 11 (PDF)
- Kopernika 1 (PDF)
- Łużycka 21 (PDF)
- Łużycka 24 (PDF)
- Ogińskiego 16 (PDF)
- Ossolińskich 12 (PDF)
- Pl. Kościeleckich 8 (PDF)
- Poniatowskiego 12 (PDF)
- Powstańców Wielkopolskich 2 (PDF)
- Powstańców Wielkopolskich 10 (PDF)
- Sportowa 2 (PDF)
- Staffa 1 (PDF)
- Staffa 1 - CPP (PDF)
- Szymanowskiego 3 (PDF)
- Weyssenhoffa 11 (PDF)
Aplikacje mobilne
Uniwersytet posiada aplikację Giermek, dla której jest stworzona odrębna deklaracja dostępności.