Nagrody ministra dla nauczycieli akademickich

Ministerstwo Nauki i Szkolnictwa Wyższego zaprasza do składania wniosków o przyznanie nagród ministra dla nauczycieli akademickich. Wnioski należy składać właściwym ministrom w terminie do dnia 31 marca 2018 r. w formie dokumentu elektronicznego.

Szczegółowe informacje: Departament Szkolnictwa Wyższego Pani Luiza Jaworska

tel. 22 52 92 371 lub luiza.jaworska@nauka.gov.pl lub sekretariat.dsw@nauka.gov.pl

Nagrody przyznaje się za:

1. osiągnięcia naukowe będące podstawą nadania w poprzednim roku kalendarzowym:
    • stopnia naukowego doktora habilitowanego lub stopnia doktora habilitowanego sztuki;
    • stopnia naukowego doktora lub stopnia doktora sztuki;
  2. osiągnięcia dydaktyczne obejmujące:
    • innowacyjne metody prowadzenia zajęć dydaktycznych
    • nowatorskie przygotowanie materiałów dydaktycznych;
    • autorstwo wybitnych i innowacyjnych podręczników akademickich;
  3. osiągnięcia organizacyjne za działania, które znacząco wpłynęły na poprawę:
    • jakości prowadzonych w uczelni badań naukowych i prac rozwojowych;
    • jakości dydaktyki i kształcenia;
    • współpracy z otoczeniem społeczno-gospodarczym, w szczególności za:
      1. prowadzenie badań naukowych lub prac rozwojowych na rzecz przedsiębiorców,
      2. opracowanie programów kształcenia i doskonalenia zawodowego obejmujących umiejętności niezbędne na rynku pracy;
    • zarządzania uczelnią, w szczególności poprawę jej gospodarki finansowej;
  4. całokształt dorobku obejmujący osiągnięcia naukowe, dydaktyczne i organizacyjne nauczycieli akademickich posiadających tytuł naukowy profesora lub tytuł profesora sztuki.