Ewaluacja jakości działalności naukowej - przewodnik

W związku z wejściem w życie ustawa Prawo o szkolnictwie wyższym i nauce z dnia 20 lipca 2018 r. (1 sierpnia 2018 r. została podpisana przez Prezydenta RP Andrzeja Dudę) MNiSW opublikowało przewodnik Ewaluacja jakości działalności naukowej. Obejmuje on również ustawę z dnia 3 lipca 2018 r. Przepisy wprowadzające ustawę – Prawo o szkolnictwie wyższym i nauce oraz projety rozporządzeń:

• projekt rozporządzenia ws. ewaluacji jakości działalności naukowej
  • projekt rozporządzenia ws. dziedzin nauki i dyscyplin naukowych oraz dyscyplin artystycznych w dziedzinie sztuki
  • projekt rozporządzenia ws. sporządzania wykazów wydawnictw publikujących recenzowane monografie naukowe oraz czasopism naukowych i recenzowanych materiałów z konferencji międzynarodowych
  • projekt rozporządzenia ws. pomocy de minimis w ramach programu „Wsparcie dla czasopism naukowych”.

projekty rozporządzeń - do pobrania na stronie MNiSW