Oświadczenia

W związku z wejściem w życie "Zarządzenia Rektora Uniwersytetu Kazimierza Wielkiego w sprawie zasad składania oświadczeń o reprezentowanych dziedzinach i dyscyplinach, oświadczeń o wyrażeniu zgody na zaliczenie do liczby pracowników prowadzących działalność naukową i oświadczeń upoważniających do wykazania osiągnięć na potrzeby ewaluacji" uprzejmie informujemy, że każdy pracownik Uniwersytetu Kazimierza Wielkiego prowadzący działalność naukową (nauczyciel akademicki zatrudniony na stanowisku badawczym lub badawczo-dydaktycznym) jest zobligowany w myśl ustawy z dnia 20 lipca 2018 r. "Prawo o szkolnictwie wyższym i nauce" do złożenia trzech oświadczeń:

1. oświadczenia o dyscyplinie - do 30 listopada 2018 roku,
2. oświadczenie w sprawie prowadzenia działalności naukowej (oświadczenie o wyrażeniu zgody na zaliczenie do liczby pracowników prowadzących działalność naukową) - nie później niż do 31 grudnia 2018,
3. oświadczenia dotyczącego osiągnięć - nie później niż do 31 grudnia 2018.

Oryginały oświadczeń są przedkładane przez pracownika właściwemu kierownikowi podstawowej jednostki organizacyjnej (w większości przypadków dyrektorowi instytutu). Doktoranci przedkładają oświadczenia kierownikowi studium doktoranckiego.

Wzory oświadczeń zostały umieszczone w załącznikach do zarządzenia nr 7/2018/2019.

1A - Oświadczenie o dziedzinie i dyscyplinie osoby prowadzącej działalność naukową w jednej dyscyplinie

1B - Oświadczenie o dziedzinie i dyscyplinie osoby prowadzącej działalność naukową w dwóch dyscyplinach

1C - Oświadczenie o dziedzinie i dyscyplinie osoby biorącej udział w prowadzeniu działalności naukowej

2A - Oświadczenie o wyrażeniu zgody na zaliczenie do liczby pracowników prowadzących działalność naukową