Konkursy NCN:  zdobądź grant na badania

Młodych naukowców, nie posiadających jeszcze stopnia naukowego doktora, zachęcamy do składania wniosków w ramach konkursu Preludium 19. Dla początkujących naukowców jest to znakomita okazja zdobycia funduszy potrzebnych do zrealizowania nowatorskich projektów. W bieżącej edycji maksymalna kwota grantu w ramach konkursu Preludium wynosi 210 tysięcy PLN.

Dla doświadczonej kadry naukowej idealnym konkursem jest Opus 19, który daje możliwość zakupu aparatury naukowo-badawczej oraz  pozyskania środków na realizację badań liczonych nawet w milionach złotych.  Konkurs Opus daje także możliwość tworzenia rozbudowanych zespołów, a także współpracy międzyuczelnianej oraz z rozmaitymi instytucjami naukowymi w ramach konsorcjów.

Udział w konkursach ogłaszanych przez NCN wiąże się również z szansą na zdobycie nagrody  Rektora za działalność naukową, szczegółowe zasady przyznawania nagród za uzyskanie finansowania projektu badawczego znajdziecie Państwo w Regulaminie przyznawania nagród Rektora UKW dla nauczycieli akademickich za działalność naukową wprowadzonym Zarządzeniem nr 60/2019/2020 Rektora UKW z dnia 15 maja 2020r.

Dział Nauki zachęca wszystkich zainteresowanych naukowców do zgłaszania w naszym biurze swoich projektów. Służymy pełnym wsparciem we wszystkich kwestiach administracyjnych i pomożemy Państwu na każdym etapie składania wniosku oraz w trakcie ewentualnej realizacji projektu.