Nowy konkurs: MINIATURA 7

Narodowe Centrum Nauki ogłosiło rozpoczęcie naboru w ramach konkursu MINIATURA 7. Wnioski na realizację pojedynczego działania naukowego mogą składać badacze posiadający w swoim dorobku co najmniej jedną opublikowaną pracę lub co najmniej jedno dokonanie artystyczne bądź artystyczno-naukowe oraz osoby posiadające stopień doktora uzyskany nie wcześniej niż 1 stycznia 2011 r.

Nowy konkurs: SONATINA 7

Narodowe Centrum Nauki z dniem 15 grudnia 2022 roku rozpoczęło nabór w ramach kolejnej edycji konkursu SONATINA. W ramach siódmej odsłony tego przedsięwzięcia chętni mogą zgłaszać się do dnia 15 marca 2023 roku, do godziny 16.00

Nowe konkursy: OPUS 24, SONATA 18, POLONEZ BIS 3, PRELUDIUM BIS 4

Narodowe Centrum Nauki z dniem 15 września 2022 roku rozpoczęło nabór w ramach kolejnych edycji konkursów OPUS, SONATA, POLONEZ BIS oraz PRELUDIUM BIS. Chętni mogą zgłaszać się do dnia 15 grudnia 2022 roku, do godziny 16.00

Grant NPRH dla prof. Sławomira Zonenberga

W dniu 7 lipca 2022 roku Minister Edukacji i Nauki podjął decyzję o dofinansowaniu projektu pt. „Chronica Polonorum Macieja z Miechowa - tłumaczenie i edycja”, którego kierownikiem jest prof. dr hab. Sławomir Zonenberg. Grant został przyznany w ramach Narodowego Programu Rozwoju Humanistyki. Realizacja projektu przewidziana jest na okres 60 miesięcy, a kwota dofinansowania wyniesie 524 141,00 złotych

Stypendia dla wybitnych młodych naukowców dla badaczy z UKW.

W dniu 29 czerwca Minister Edukacji i Nauki zadecydował o przyznaniu stypendiów dla wybitnych młodych naukowców z całej Polski. Nagrodzonych zostało 252 młodych, uzdolnionych badaczy, w tym 37 doktorantów. W tym jakże zaszczytnym gronie znalazło się także dwoje naukowców z Uniwersytetu Kazimierza Wielkiego: doktor Dominika Popielec oraz doktor inżynier Marcin Borowicz

Nowy konkurs: SONATA BIS 12

Narodowe Centrum Nauki ogłosiło nabór wniosków w dwunastej już edycji konkursu SONATA BIS. Przedsięwzięcie skierowany jest do osób, które uzyskały stopień naukowy doktora w okresie od 5 do 12 lat przed rokiem wystąpienia z wnioskiem. Cel konkursu to powołanie zespołu prowadzącego badania o charakterze podstawowym w ramach złożonego projektu.

Nowy konkurs: LIDER XIII

Narodowe Centrum Badań i Rozwoju ogłosiło trzynastą edycję konkursu LIDER, którego adresatami są młodzi badacze - nieposiadający stopnia naukowego doktora lub posiadający ten stopień nie dłużej niż 7 lat. Instytucja poszukuje liderów oraz liderek innowacji, posiadających odpowiednie pomysły, potencjał i predyspozycje, aby zostać kierownikami projektów naukowo-badawczych.

Nowy konkurs: dla naukowców z Ukrainy na kontynuowanie badań w Polsce

Dnia 28 marca 2022 roku Narodowe Centrum Nauki ogłosiło nowy program skierowany do naukowców z Ukrainy, którzy w wyniku agresji Rosji opuścili swoją ojczynę i znaleźli schronienie w Polsce. Podstawowym celem programu jest wsparcie ukraińskich naukowców poprzez stworzenie im możliwości zatrudnienia w polskich instytucjach naukowych, aby mogli kontynuować prowadzone przez siebie badania.

Nowe konkursy: OPUS 23, PRELUDIUM 21, POLONEZ BIS 2

Narodowe Centrum Nauki z dniem 15 marca 2022 roku rozpoczęło nabór w ramach kolejnych edycji konkursów OPUS, PRELUDIUM oraz POLONEZ BIS. Chętni mogą zgłaszać się do dnia 15 czerwca 2022 roku, do godziny 16.00

Nowy konkurs: Doskonała Nauka

Ministerstwo Edukacji i Nauki ogłosiło nową edycję konkursu "Doskonała Nauka". Zadaniem programu ministerstwa jest wsparcie podmiotów szkolnictwa wyższego w zakresie dwóch modułów:

a) „Wsparcie konferencji naukowych”;

b) „Wsparcie monografii naukowych”.

Nowy konkurs: MINIATURA 6

Narodowe Centrum Nauki ogłosiło nowy konkurs na działania naukowe z zakresu badań podstawowych - MINIATURA 6.  Dofinansowaniem objęte są badania wstępne, pilotażowe, kwerendy, staże naukowe, wyjazdy badawcze albo konsultacyjne. Na realizację działania trwającego maksymalnie 12 miesięcy można przeznaczyć od 5000 do 50000 zł.

Nowy konkurs: Stypendium im. Manfreda Wörnera

W uznaniu zasług dr Manfreda Wörnera, zmarłego w 1994r. Sekretarza Generalnego NATO, Federalne Ministerstwo Obrony ufundowało stypendium Manfreda Wörnera. Udzielane jest ono wysoko wykwalifikowanym młodym naukowcom i badaczom, jak również oficerom z przygotowaniem naukowym z krajów członkowskich NATO lub też krajów uczestniczących w programie Partnership for Peace.