Program "Doskonała Nauka" - ruszył nabór wniosków

Ministerstwo Nauki i Edukacji ogłosiło nabór wniosków w ramach programu "Doskonała Nauka". Przedmiotem programu jest wsparcie podmiotów systemu szkolnictwa wyższego i nauki oraz innych jednostek organizacyjnych działających na rzecz upowszechniania nauki w realizacji projektów mających na celu prezentację osiągnięć naukowych, w tym najnowszych wyników badań naukowych lub prac rozwojowych, poprzez organizację konferencji naukowych oraz wydawanie monografii naukowych.

Wnioski składać można w ramach dwóch modułów: "Wsparcie konferencji naukowych" oraz "Wsparcie monografii naukowych". Nabór trwa od 15 marca do 30 kwietnia 2021 roku. Więcej informacji na temat programu znajdziecie Państwo tutaj.

Konkursy NCN: OPUS 21 oraz PRELUDIUM 20

Narodowe Centrum Nauki ogłosiło nabór wniosków w ramach konkursów OPUS 21 oraz PRELUDIUM 21. W przypadku konkursu OPUS pula środków przeznaczonych na finansowanie najlepszych projektów wynosi aż 400 mln PLN, natomiast w przypadku najnowszego konkursu PRELUDIUM kwota dofinansowania to 30 mln PLN. Zachęcamy do zapoznania się z warunkami obu konkursów oraz złożenia wniosku w wybranym przez siebie konkursie.

Termin składania wniosków upływa 15 czerwca 2021 o godzinie 16.00

KONKURSY NCN: SONATINA 5 oraz SHENG 2

Narodowe Centrum Nauki ogłosiło konkurs SONATINA 5 oraz konkurs SHENG 2 - w ramach współpracy naukowców z Polski oraz Chin .

Termin składania wniosków upływa 15 marca 2021 o godzinie 16.00

Gala wręczenia Nagród Fundacji na rzecz Nauki Polskiej – on line

Fundacja na Rzecz Nauki Polskiej zaprasza na internetową galę wręczenia Nagród FNP 2020, uznawanych za najważniejsze wyróżnienie naukowe w Polsce. Uroczystość on line odbędzie się 2 grudnia br. w godz. 15.00-16.00 na kanale Fundacji na portalu YouTube.

Terminy naborów wniosków w ramach konkursów NPRH

Ministerstwo Nauki i Szkolnictwa Wyższego podało do wiadomości terminy naboru wniosków w ramach Narodowego Programu Rozwoju Humanistyki.

Webinarium: Granty Interwencyjne NAWA

Narodowa Agencja Wymiany Akademickiej zaprasza na webinarium poświęconemu najnowszemu programowi agencji, a mianowicie Grantom Interwencyjnym.

Celem programu Granty Interwencyjne NAWA jest wspieranie współpracy międzynarodowej zespołów badawczych lub mobilności międzynarodowej naukowców, podejmowanej w reakcji na ważne, nagłe i nieprzewidziane zjawiska społeczne, cywilizacyjne i przyrodnicze o konsekwencjach globalnych lub istotnych regionalnie.

Granty Interwencyjne NAWA

Zachęcamy do zapoznania się z nową propozycją Narodowej Agencji Wymiany Akademickiej, którą są "Granty Interwencyjne". Celem programu jest umożliwienie naukowcom zrealizowania działań badawczych, które ze względu na pilność lub nagłość nie będą miały szans na realizację poprzez inne formy wsparcia finansowego. Szczegóły programu znajdą Państwo tutaj.

Konkursy NCN: MAESTRO 12, SONATA BIS 10, DAINA 2

Narodowe Centrum Nauki ogłosiło konkursy MAESTRO 12, SONATA BIS 10 oraz konkurs w ramach współpracy naukowców z Polski oraz Litwy DAINA 2.

Termin składania wniosków upływa 15 września o godzinie 16.00

Konkursy NCN:  zdobądź grant na badania

Pragniemy przypomnieć,  iż do 16 czerwca trwa nabór wniosków w ramach konkursów ogłaszanych przez Narodowe Centrum Nauki.  Udział w konkursie oznacza szansę na pozyskanie środków finansowych umożliwiających przeprowadzenie zaplanowanych w złożonym projekcie badań podstawowych.

Nowy konkurs: MINIATURA 4

Narodowe Centrum Nauki rozpoczęło nabór wniosków na działanie naukowe MINIATURA 4. Adresatami konkursu są naukowcy posiadający stopień doktora uzyskany nie wcześniej niż 12 lat przed rokiem wystąpienia z wniosekiem.

Konkurs SZYBKA ŚCIEŻKA DOSTĘPU DO FUNDUSZY NA BADANIA NAD COVID-19

Narodowe Centrum Nauki ogłosiło konkurs SZYBKA ŚCIEŻKA DOSTĘPU DO FUNDUSZY NA BADANIA NAD COVID-19.

Ze wszystkimi informacjami można zapoznać się na stronie:

Termin składania wniosków upływa 14 kwietnia 2020 r.

Komunikat ws. funkcjonowania Działu Nauki w dniach 18-27 marca 2020

W związku z Rozporządzeniem Ministra Nauki i Szkolnictwa Wyższego z dnia 16 marca 2020 r. zmieniającym Rozporządzenie w sprawie czasowego ograniczenia funkcjonowania niektórych podmiotów systemu szkolnictwa wyższego i nauki w związku z zapobieganiem, przeciwdziałaniem i zwalczaniem COVID-19 uprzejmie informujemy, że pracownicy Działu Nauki w okresie od 18 do 27 marca będą pełnili dyżury w godzinach od 9.00 - 13.00. Można się z nami kontaktować telefonicznie lub mailowo. W wyjątkowych sytuacjach przyjęcie interesanta jest możliwe wyłącznie po wcześniejszym umówieniu się. Dokumenty należy przesyłać jako skany (PDF) lub zdjęcia (JPG). Wersję papierową tych dokumentów należy przesyłać wyłącznie pocztą wewnętrzną poprzez Kancelarię UKW.