Aktualności

Wsparcie dla Czasopism Naukowych

Uruchomienie naboru wniosków w systemie ZSUN/OSF przewidziane jest na koniec września/początek października 2018 r. 

W związku z przewidywanym krótkim terminem naboru wniosków (dwa tygodnie), należy jak najszybciej uzupełnić dane za lata 2016-2017 w systemie POL-index, w zakresie niezbędnym do złożenia wniosku.

Podczas przygotowywania wniosku system będzie automatycznie pobierał dane z systemu POL-index, wykorzystując podany przez redaktora wniosku poprawny numer ISSN czasopisma. System ZSUN/OSF nie będzie umożliwiał poprawienia lub uzupełnienia danych pobranych z systemu POL-index – dane we wniosku będą miały dokładnie taką treść, jak dane w systemie POL-index.

źródło

 

Konkurs specjalny Polsko-Niemieckiej Fundacji na rzecz Nauki

Polsko-Niemiecka Fundacja na rzecz Nauki ogłasza konkurs specjalny pod hasłem „Ciągłość i zmiana w komunikacji we współczesnych stosunkach polsko-niemieckich”.

Zespoły naukowo-badawcze z polskich i niemieckich instytucji naukowych mogą się ubiegać wspólnym projektem o dotację. Badania mogą być poświęcone roli określonych grup i aktorów społecznych. Szczególne znaczenie przypada przy tym interakcjom w polityce, mediach i w ramach społeczeństwa obywatelskiego.

Wnioski należy nadesłać w języku polskim oraz niemieckim do 15 listopada 2018 r. 

źródło (więcej informacji: www.pnfn.pl/pl/648.php)

 

Ewaluacja jakości działalności naukowej - przewodnik

W związku z wejściem w życie ustawa Prawo o szkolnictwie wyższym i nauce z dnia 20 lipca 2018 r. (1 sierpnia 2018 r. została podpisana przez Prezydenta RP Andrzeja Dudę) MNiSW opublikowało przewodnik Ewaluacja jakości działalności naukowej. Obejmuje on również ustawę z dnia 3 lipca 2018 r. Przepisy wprowadzające ustawę – Prawo o szkolnictwie wyższym i nauce oraz projekty rozporządzeń.

[żeby pobrać plik z przewodnikiem, należy kliknąć "czytaj całość"]

Konkurs NCBR na projekty na rzecz obronności i bezpieczeństwa państwa

Konkurs nr 9/2018 na wykonanie projektów w zakresie badań naukowych i prac rozwojowych na rzecz obronności i bezpieczeństwa państwa - wykaz tematów: http://www.ncbr.gov.pl/programy-i-projekty---obronnosc-bezpieczenstwo/wykaz-tematow-92018/

Termin składania wniosków: od 23.07.2018 r. do 10.09.2018 r.
 
Szczegółowe informacje dotyczące Konkursu Nr 9/2018 oraz dokumentacja konkursowa – zgodnie z którą należy przygotować wniosek – dostępne są na stronie internetowej NCBR.

Zarządzenie Nr 53/2017/2018 Rektora UKW z dnia 28 czerwca 2018 r.

Zarządzenie Nr  53/2017/2018 Rektora Uniwersytetu Kazimierza Wielkiego z dnia 28 czerwca 2018 r. w sprawie krajowych podróży służbowych i używania przez pracowników UKW prywatnych samochodów osobowych do tych celów wprowadza zmiany dotyczące procedur rozliczania podróży krajowych. 

Wprowadza nowy druk wniosków o skierowanie na wyjazd naukowy oraz obowiązek dołączania do druku polecenia wyjazdu służbowego oświadczenia do rozliczenia podróży służbowej (dotyczy naliczania diet).

Komplet dokumentów do pobrania jest dostępny w zakładkach Formularze oraz Wyjazdy krajowe.

konkursy MAESTRO 10, HARMONIA 10, SONATA BIS 8 i SHENG

Nabór wniosków potrwa do 17 września 2018 r., a ogłoszenie wyników nastąpi do 15 marca 2019 r. 

Konkurs SHENG na polsko-chińskie projekty badawcze jest nowością w ofercie konkursowej Centrum. W konkursie SHENG finansowane będą projekty z zakresu padań podstawowych realizowane w ramach wszystkich paneli nauk ścisłych i technicznych, a także nauk o życiu oraz w wybranych panelach nauk humanistycznych, społecznych i o sztuce. Finansowane będą projekty badawcze, w których realizację zaangażowane są wspólnie zespoły polskie i chińskie.

Tradycyjnie już w czerwcu ogłaszany jest konkurs SONATA BIS, którego celem jest utworzenie nowego zespołu badawczego. Kierownikami projektów mogą tu być osoby, które uzyskały stopień naukowy doktora w okresie od 5 do 12 lat przed rokiem wystąpienia w wnioskiem.

źródło NCN

Nowy konkurs: TANGO 3

TANGO ma na celu wsparcie rozwoju technologii bazujących na wynikach badań podstawowych. Program skierowany jest do jednostek naukowych podejmujących, działania dotyczące praktycznego wykorzystania uzyskanych wyników badań podstawowych.

Nabór Wniosków prowadzony będzie w systemie elektronicznym OSF w sposób ciągły od dnia 14 czerwca 2018 do dnia 20 grudnia 2018 roku (do godz. 16:00) w podziale na dwa etapy:

  • Etap I: od dnia 14 czerwca do dnia 21 września 2018 r. (do godz. 16:00);
  • Etap II: od momentu zamknięcia Etapu I do dnia 20 grudnia 2018 r. (do godz. 16:00).

http://www.ncbr.gov.pl/gfx/ncbir/userfiles/_public/programy_krajowe/tango/3/regulamin_konkursu.pdf

NCBiR

Nowy konkurs: MINIATURA 2

Nabór wniosków będzie prowadzony w sposób ciągły od 17 kwietnia do 31 grudnia 2018 roku w systemie elektronicznym ZSUN/OSF, dostępnym pod adresem https://osf.opi.org.pl.

Do konkursu mogą być zgłaszane wnioski, które obejmują realizację jednego spośród wymienionych działań: a) badania wstępne, b) badania pilotażowe, c) kwerenda, d) staż naukowy, e) wyjazd konferencyjny, f) wyjazd badawczy, g) wyjazd konsultacyjny.

  • okres realizacji wynosi co najwyżej 12 miesięcy
  • wysokość finansowania wynosi od 5 000 do 50 000 złotych

źródło

OPUS 15 i PRELUDIUM 15

Wnioski można składać wyłącznie w formie elektronicznej do 15 czerwca 2018 r. 

Konkurs OPUS 15 jest przeznaczony dla naukowców na każdym etapie kariery badawczej. W ramach projektu mogą oni m.in. otrzymać środki na zatrudnienie zespołu naukowców pracujących nad badanym zagadnieniem, pokryć koszty prowadzenia badań, takie jak koszty oprogramowania, materiałów, usług obcych, wyjazdów, wizyt oraz zakupić lub wytworzyć aparaturę naukowo-badawczą, która jest niezbędna do ich realizacji. Można w nim również przewidzieć przyznanie stypendiów naukowych dla młodych naukowców.

Ogłoszenie konkursu OPUS 15

Konkurs PRELUDIUM 15 jest dedykowany osobom rozpoczynającym karierę naukową, które na dzień 15 czerwca 2018 r. nie będą jeszcze miały stopnia naukowego doktora. Doktoranci mają możliwość samodzielnie poprowadzić trwający rok, dwa lub trzy lata projekt badawczy. Zespół badawczy może liczyć do 3 osób, przy czym osoba posiadająca habilitację lub tytuł naukowy może być wyłącznie opiekunem naukowym w projekcie.

Ogłoszenie konkursu PRELUDIUM 15

Nowy konkursu sieci M-ERA.NET

Narodowe Centrum Nauki wraz z siecią M-ERA.NET 2 zaprasza do udziału w konkursie na międzynarodowe projekty badawcze dotyczące nauki o materiałach i inżynierii materiałowej.

Termin składania wniosków skróconych, tzw. pre-proposals upływa 13 czerwca 2017 r. o godz. 12.00 czasu środkowoeuropejskiego.

O finansowanie mogą się starać grupy badawcze złożone z co najmniej 3 zespołów naukowych pochodzących z co najmniej 2 krajów biorących udział w konkursie.

Do NCN mogą wnioskować naukowcy z Polski, których projekty spełniają kryterium badań podstawowych (TRL 1-4). Udział partnera przemysłowego z Polski nie jest wymagany.

Do NCBR mogą być składane wnioski, które zaczynają się od TRL 3-6, a kończą na TRL 5-8. Wymagane jest uczestnictwo polskiego partnera przemysłowego.

źródło

"Odrodzona po latach niewoli" - konkurs Narodowego Programu Rozwoju Humanistyki

Przedmiotem konkursu pod nazwą „Odrodzona po latach niewoli – kompendia wiedzy: encyklopedie, słowniki, leksykony, katalogi, etc.” jest przygotowanie kompendiów takich jak: słowniki, encyklopedie, katalogi, przewodniki, zbiory map, bibliografie, etc. prezentujących w sposób syntetyczny, pogłębiony, a równocześnie oryginalny dotychczasową wiedzę na temat zjawisk związanych z odzyskiwaniem i odzyskaniem przez Polskę niepodległości.

Wniosek o finansowanie projektu badawczego wraz z wymaganymi załącznikami należy złożyć w formie elektronicznej w systemie OSF (Obsługa Strumieni Finansowania), dostępnym na stronie osf.opi.org.pl w terminie od 20 marca 2018 r. do 30 kwietnia 2018 r. 

 

źródło

Nagrody ministra dla nauczycieli akademickich

Ministerstwo Nauki i Szkolnictwa Wyższego zaprasza do składania wniosków o przyznanie nagród ministra dla nauczycieli akademickich. Wnioski należy składać właściwym ministrom w terminie do dnia 31 marca 2018 r. w formie dokumentu elektronicznego.

 

Szczegółowe informacje: Departament Szkolnictwa Wyższego Pani Luiza Jaworska

tel. 22 52 92 371 lub luiza.jaworska@nauka.gov.pl lub sekretariat.dsw@nauka.gov.pl