Studium Praktyk (Archiwum)
VIII Bydgoski Festiwal Nauki

Już po raz ósmy bydgoskie uczenie wyższe - Uniwersytet Kazimierza Wielkiego, Uniwersytet Technologiczno-Przyrodniczy, Wyższa Szkoła Gospodarki, Collegium Medicum UMK oraz Bydgoska Szkoła Wyższa organizują Bydgoski Festiwal Nauki. Odbędzie się on w dniach 24-27 maja 2017 roku pod hasłem „Złap bakcyla nauki”.

Bydgoski Festiwal Nauki jest największym tego typu wydarzeniem w Bydgoszczy. Wierzymy, że dzięki imprezom zorganizowanym przez pracowników naukowych, studentów i partnerów uczestnicy Festiwalu będą mogli się przekonać, że nauka jest inspirująca i fascynująca. Łącznie Festiwal oferuje ponad 800 wydarzeń. Należy pamiętać, iż w drodze po wiedzę wiek nie ma znaczenia, dlatego nasze wydarzenia zainteresują wszystkich od maluchów po seniorów.

Nowością tej edycji Festiwalu jest możliwość wzięcia udziału w festiwalowych atrakcjach już w dniu inauguracji, czyli 24 maja. Tak więc w tym roku największe święto nauki w Bydgoszczy będzie umożliwiało udział w festiwalowych wydarzeniach przez 4 dni. Należy dodać, iż po raz kolejny Festiwal zagości również w Inowrocławiu i Chojnicach.

Spośród atrakcji czekających na Państwa w dniu 24 maja można wyróznić: Ekonomiczna gra o przyszłość - gra terenowa; Iron man – czyli żelazne zdrowie i choroby człowieka, natomiast w dniu 25 maja można zapisać się m.in. na: Cyfrowy Banita - Informatyczny Escape Room; Zobacz jakie Krasnoludki pomagają oczyszczać nam ścieki; Niesamowite możliwości ludzkiego ciała. W dniu 26 maja nie można przegapić: Fabryka robotów; Jak wygląda praca kryminalistyka - warsztat z walizką kryminalistyczną. W ostatni dzień Festiwalu warto zwrócić uwagę na następujące zajęcia: Mamo, tato, pobawmy się matematycznie!; Akademia Wynalazców - świat robotyki, chemii i fizyki na wesoło.

Oczywiście nie może nikogo zabraknąć na corocznym Pikniku Naukowo-Rodzinnym na Wyspie Młyńskiej 27 maja. Zapraszamy na godzinę 12:00 - zabawa i nauka potrwa do godz. 20:00.

Program VIII edycji Bydgoskiego Festiwalu Nauki znajduje się na stronie www.festiwalnauki.bydgoszcz.pl. Wszystkie atrakcje odbywające się w ramach BFN mają charakter bezpłatny. Zapisy online na wszystkie wydarzenia poprzez stronę Festiwalu rozpoczną się 10 maja 2017 roku o godz. 12:00.